субота, 30 січня 2010 р.

Кримчани вшанували подвиг героїв Крут

29 січня 2010 р.

«На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…»

П. Тичина

29 січня 2009 року в Сімферополі біля пам’ятника Шевченку відбулася церемонія покладання квітів на честь героїв Крут. Пам’ять загиблих під Крутами вшанували представники політичних партій та громадських організацій: Української Народної Партії та «Наша Україна», Української Громади Криму, Української Народної Ради, Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

«300 молодих добровольців загинули під Крутами в той час, коли Центральна Рада вирішувала, чи потрібна Україні армія. Ці юнаки, що полягли в нерівному бою, є справжніми героями, цвітом української нації», — відмітив голова Кримської організації Української Народної партії Олег ФОМУШКІН. «Їхній героїзм має велике історичне значення для розуміння українцями важливості об’єднання навкруги української ідеї», — додав представник УНП.

ДОВІДКА: 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 км. на північний схід від Києва відбувся 5-годинний бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш під назвою «Пам’яти тридцяти». У 2006 р. на місці бою встановлено пам’ятник і у 80-ті роковини бою монетним двором випущено в обіг пам’ятну гривню.

Прес-служба Кримської організації УНП,
(0652) 62-12-72, 050 2853997

Немає коментарів:

Дописати коментар